Прополіс
З бруньок тополі, берези, осики та інших рослин бджоли збирають клейкі смолисті речовини. Принісши їх у вулик, вони змішують їх з воском та виділеннями внутрішніх залоз. Так утворюється прополіс. Саме він є причиною того, що різні мікроорганізми у вуликах майже не зустрічаються. Цю властивість помітили давно – ще в Древньому Єгипті прополіс використовувався при виготовленні ліків.
Прополіс – найсильніший природний антибіотик. Він знищує понад 100 видів бактерій, грибків і вірусів (а серед них збудників туберкульозу, сифілісу, дифтерії, грипу та ін.). Якщо до синтетичних антибіотиків мікроби рано чи пізно звикають, то звикнути до прополісу їм не вдається. Крім того, синтетичні антибіотики знищують не тільки шкідливу, а й корисну мікрофлору, що може викликати нові захворювання. Зате при лікуванні прополісом цього не спостерігається.
Прополіс – надзвичайно сильний знеболювач. За силою дії він перевищує новокаїн у 5 разів. Він містить до 30% фенольних сполук, які запобігають старінню, онкологічним захворюванням. Прополіс ефективний при лікуванні аденоми простати, геморою, простатиту та багатьох інших хвороб.
Пропонуємо вашій увазі декілька рекомендацій фахівців щодо приготування та вживання лікувальних засобів із прополісу.
Спиртовий розчин прополісу
Подрібнити 10-15г прополісу і добавити 90мл 96%-го спирту. Розчин настоювати 8-10 днів у темному місці, щоденно розмішуючи. На десятий день розчин профільтрувати через стерильну марлю або папір-фільтр. Вживати як зовнішньо (у вигляді ватно-марлевих тампонів), так і внутрішньо (від 5 до 20 капель щоденно 2-3 рази на день, капати на воду або на молоко).
Прополісова мазь
Подрібнити 30-40г прополісу і добавити 60-70мл 96%-го спирту. Розчин настоювати 8-10 днів у темному місці, щоденно розмішуючи. На десятий день профільтрувати через марлю і одержаний розчин прокип’ятити на водяній бані (85-950С) 30-40 хв до зменшення об’єму на 1/3 раза і охолодити. Для приготування мазі у посудину покласти 100г вазеліну і 20г ланоліну та поставити у більший посуд з гарячою водою. Коли вазелін і ланолін розтопляться, повільно залити охолоджений розчин і помішувати поки не утвориться однорідна маса. Мазь розлити у попередньо приготовлені баночки, які герметично закриваються. Використовується зовнішньо для лікування ран, опіків, геморою, екземи, трихофітії та ін. недуг.
Прополісний мед
Властивості:
- антисептична дія (протибактеріальне, протигрибкове, противірусне)
- відновлює пошкоджені тканини, підвищує імунітет організму
- володіє антитоксичними та антиокислювальними властивостями
Рекомендовано при ангіні, простудних захворюваннях, грипі, хронічному бронхіті, запаленні легенів, а також туберкульозі (як доповнення до основного лікарського засобу). Може бути використаний при лікуванні хронічних гастритів, язви шлунку та 12-ти перстної кишки. Використовується в боротьбі з інфекціями і запаленнями ротової порожнини.
Вживати по 0,5-1 чайній ложці 1-3р. на день за 30 хв до їжі, розсмоктуючи.
Протипоказання: індивідуальна алергія на прополіс і продукти бджільництва.