Маточне молочко

 

На Заході його називають королівським желе. В свіжому вигляді маточне молочко представляє собою кремовато-білу рідину сметаноподібної консистенції з кислувато-пекучим смаком. Молоді бджоли виробляють його самі і використовують для годівлі личинок. Ним же вони годують і матку. Завдяки такій дієті матка живе до 5 – 6 років, а робоча бджола, яка маточне молочко не вживає, живе лише 30 –40 днів, максимум (взимку) до 7 місяців.

Бджоли виробляють маточне молочко тільки тоді, коли споживають пилок. В молочці вони ще більше концентрують корисних речовин, ніж в пилку. Маточне молочко – це концентрат концентратів! Містить в своєму складі всі 10 незамінимих амінокислот, також біологічно активні речовини: ацетилхолін, холінесторазу, вітаміни В1, В2, В3, В6, В12, С, Н, РР, Е, фолієву кислоту, біотин, та ін. В склад маточного молочка входить також великий комплекс мікроелементів, таких як: залізо, марганець, цинк, кобальт та багато ін.

Маточне молочко має різнобічну біологічну дію на організм людини. Впливає позитивно на обмін речовин, стимулює центральну нервову систему, знижує рівень холестирину в крові, володіє протиатеросклеротичною дією. В малих дозах знижує, а в великих – підвищує артеріальний тиск. Маткове молочко з медом ефективне в період клімаксу, підвищує життєвий тонус, сприяє покращенню зору.

Трутневий гомогенат

Ваша їжа повинна бути ліками,

                        Ваші ліки повинні бути їжею.

                                            Гіппократ.

ГОМОГЕНАТ ТРУТНЕВИЙ

Трутневе молочко (ТМ) – це цінний біологічно активний продукт. Окрім білку, по вмісту якого наближається до м’яса і грибів, він містить унікальний комплекс корисних речовин: амінокислоти, вітаміни, ферменти, мікроелементи і т.д. На 50% гомогенат складається з тих же компонентів, що і маточне молочко. Особливою популярністю ТМ користується в Японії, Китаї, Кенії та Румунії.

Завдяки такому унікальному комплексу речовин, ТМ сприяє відновленню біохімічних і масометричних характеристик сім’яників та передміхурової залози, виступаючи стимулютором центральних механізмів регуляції інтенсивності утворення андрогенів.

Гомогенат трутневий володіє наступними властивостями:

-має тонізуючий вплив на організм людини

-покращує апетит, нормалізує сон

Прополіс

З бруньок тополі, берези, осики та інших рослин бджоли збирають клейкі смолисті речовини. Принісши їх у вулик, вони змішують їх з воском та виділеннями внутрішніх залоз. Так утворюється прополіс. Саме він є причиною того, що різні мікроорганізми у вуликах майже не зустрічаються. Цю властивість помітили давно – ще в Древньому Єгипті прополіс використовувався при виготовленні ліків.

Прополіс – найсильніший природний антибіотик. Він знищує понад 100 видів бактерій, грибків і вірусів (а серед них збудників туберкульозу, сифілісу, дифтерії, грипу та ін.). Якщо до синтетичних антибіотиків мікроби рано чи пізно звикають, то звикнути до прополісу їм не вдається. Крім того, синтетичні антибіотики знищують не тільки шкідливу, а й корисну мікрофлору, що може викликати нові захворювання. Зате при лікуванні прополісом цього не спостерігається.

Прополіс – надзвичайно сильний знеболювач. За силою дії він перевищує новокаїн у 5 разів. Він містить до 30% фенольних сполук, які запобігають старінню, онкологічним захворюванням. Прополіс ефективний при лікуванні аденоми простати, геморою, простатиту та багатьох інших хвороб.

Пропонуємо вашій увазі декілька рекомендацій фахівців щодо приготування та вживання лікувальних засобів із прополісу.

Спиртовий розчин прополісу

Пилок квiтковий

(бджолине обніжжя)

Квітковий пилок – це один з основних харчових продуктів бджоли. Прилетівши на квітку, бджілка треться об тичинки і збирає на себе пилок. Потім лапками зчищає його і відправляє до рота, де змочує слиною, при цьому вносить до нього свої ферменти та знешкоджує алергени, формує маленьку грудочку і вкладає цю грудочку до спеціальної кишеньки на задніх лапках. Тому такий пилок називається бджолиним обніжжям. Пасічник робить перешкоду на вході до вулика і грудочка обніжжя потрапляє до пилкозбірників. У такому вигляді ви можете бачити його у продажу.

Пилок, котрий потрапляє до вулика бджоли переробляють на пергу, яку згодовують молодим бджолам, щоб ті швидко розвивались.

Пилок-обніжжя – безцінний дарунок природи. Не існує іншого продукту, що міг би зрівнятись з пилком за концентрацією всіх складових компонентів, необхідних для розвитку та функціонування організму. В ньому виявлено до 240 сполук, що беруть участь у біохімічних процесах. Він багатий на залізо, калій, мідь та кобальт, а загалом містить 28 мінеральних елементів. У пилку багато провітаміну А (наприклад, у пилку жовтої акації його у 20 разів більше, ніж у моркві), вітамінів групи В.

Лiкувальнi властивостi воску


Крім технічного застосування, віск, як і мед, має важливі лікувальні й інші дивні властивості, що успішно використовуються людьми з дуже давніх часів до наших днів. Скіфи, що кочували в Причорноморських степах, використовували властивості, що консервують, воску для бальзамування трупів своїх царів і інших знатних державних людей.
Натуральний віск широко застосовується в косметиці як продукт, що добре усмоктується шкірою й надає їй гладкий і ніжний вид.

 

 

Багатьма авторами розроблена безліч рецептів застосування воску при готуванні кремів для різних косметичних потреб. К.Апинис (1930 р.), наприклад, запропонував спеціальний рецепт для готування мазі проти зморшок особи, до якої входять такі компоненти: білого воску 30 г, меду 30 г, соку цибулі 30, соку білої лілії 30 р.

Лікувальні властивості різних медів.

Акація – свіжий мед прозорий, кристалізується повільно, дрібними кристалами, після чого набуває біло-молочного кольору, салоподібної консистенції. Використовується як загальнозміцнюючий засіб, заспокоює кашель. Дуже корисний при простуді, захворюваннях центрально-нервової системи, шлунково-кишкового тракту, захворюваннях печінки, нирок, жовчовивідних шляхів, при атеросклерозі.


Буркуновий мед – володіє дуже високими смаковими та лікувальними властивлстями. Містить речовини, які позитивно діють на центральну нервову систему. Особливо рекомендується при безсонні, гіпертонічній хворобі, мігрені, неврозах, при захворюваннях дихальних шляхів, всіх проявів атеросклерозу, при захворюваннях нирок, сечового міхура, володіє болезаспокійливою та антибактеріальною дією. Зовнішньо цей мед використовується для промивання гнійних та негнійних ран, порізів, а також у вигляді пластиру при фурункульозі. Його застосовують для приготування теплих ван при ревматизмі та міозиту у дітей і дорослих. Буркуновий мед стимулює лактацію у матерів-годувальниць.


Глід – корисний при функціональних захворюваннях серця, тахікардії, гіпертензії, атеросклерозі та серцевої недостатності, а також при неврозах, клімаксі, підвищеній функції щитовидної залози.


Екстракт личинок воскової молi

Екстракт личинок воскової молі – сильний імуномодулятор. Він володіє вираженою захисною дією на органи дихання, покращує дренажну функцію бронхів і тому ефективний при лікуванні бронхіту, пневмонії, бронхіальної астми, алергії і навіть туберкульозу.

Екстракт є антибактеріальним і противірусним препаратом широкого спектру дії. Встановлена противірусна і бактерицидна активність препарату, в тім числі проти збудників мікробактерій туберкульозу за рахунок ферменту церрази, здатного знищити жиро-воскову оболонку збудника. Тому так важливо приймати препарат в період високої захворюваності респіраторно-вірусними інфекціями та епідемії грипу- осінню і зимою.

Важлива сторона оздоровлючої дії цієї біологічно активної добавки є в її позитивному впливі на обмін речовин: понижується рівень цукру, не відкладаються жири в печінці і по стінках кровоносних судин, понижується рівень холестирину. Виявлено антиоксидатну дію, яка запобігає стресорному пошкодженню тканин і розвитку атеросклерозу, завдяки чому препарат ефективний як кардіопротекторний засіб для профілактики і допоміжного лікування ішемії серця.

Застосування воскової мазі

Гайморит.
Розтопленою в столовій ложці й відразу набраною в піпетку маззю закапують ніс за найгостріших гайморитів. Щоб вона не застигла, потрібно робити це поквапом. Мазь діє дуже швидко. Досить закапати маззю ніс разів зо два з інтервалом між закапуваннями в одну годину, і можна досягти значного ефекту навіть у задавнених випадках. Вона потужно пробиває гайморові пазухи й витягує гній.

Отити.
Скрутити джгутик із ватки, змочити в мазі й вставити у вухо. За потреби міняти джгутик, одночасно змащувати маззю за вухом. Мазь витягує гній, усуває запальний процес.

Нариви в горлі.
Змащувати маззю горло, робити компрес на ділянку шиї. Якщо зробити все це звечора, щогодини повторюючи процедуру, то до ранку нарив прорве.

Бронхіти, гастрити, виразки шлунка, й дванадцятипалої кишки, фурункули на тілі.
Тричі на день до їди приймати по 0,5 ч. л. мазі.

Настоянка на мертвих бджолах

Настоянка на мертвих бджолах
Підмор - тіла мертвих бджілБджолиний підмор - потужні ліки нетрадиційної медицини.

Підмор складений тілами мертвих бджіл, що містять в собі яд і неперетравлені залишки кишківника.

Цілющі властивості обумовлені наявністю в ньому цінних біологічно-активних комплексів:

1. Тіло бджоли включає в себе практично всі компоненти меду, пилку, маточного молочка та воску, які в тій або іншій мірі проявляють свої оздоровчі властивості.

2. Хітиновий покрив бджіл містить в собі дуже цінні хімічні речовини-гепарин і гепариноїди. Вони здатні пригнічувати запальні процеси, стабілізувати  кров’яний тиск, проявляють цілющі дії на систему крові, стан судин. Відіграє важливу роль в підтриманні рівноваги в зсіданні і проти зсідання системи крові. Лікарський препарат гепарин часто використовується при лікуванні багатьох захворювань, зв’язаних з порушенням мікроциркулювання, патологією крові, серця, судин, нирок.

Наші контакти

м. Львів, вул. ак. А. Сахарова 16
Тел.: (032) 238 13 31
моб.: 067 670 46 55 (Тарас)
моб.: 067 787 33 21 (Оля)
e-mail: tsehelyk@hotmail.com

м. Львів, вул. Куліша 36
(вхід з вул. Люльки)
Тел.: (032) 236 72 21
моб.: 096 450 27 45 (Ірина)