Квітковий пилок (бджолине обніжжя)
Квітковий пилок – це один з основних харчових продуктів бджоли. Прилетівши на квітку, бджілка треться об тичинки і збирає на себе пилок. Потім лапками зчищає його і відправляє до рота, де змочує слиною, при цьому вносить до нього свої ферменти та знешкоджує алергени, формує маленьку грудочку і вкладає цю грудочку до спеціальної кишеньки на задніх лапках. Тому такий пилок називається бджолиним обніжжям. Пасічник робить перешкоду на вході до вулика і грудочка обніжжя потрапляє до пилкозбірників. У такому вигляді ви можете бачити його у продажу.
Пилок, котрий потрапляє до вулика бджоли переробляють на пергу, яку згодовують молодим бджолам, щоб ті швидко розвивались.
Пилок-обніжжя – безцінний дарунок природи. Не існує іншого продукту, що міг би зрівнятись з пилком за концентрацією всіх складових компонентів, необхідних для розвитку та функціонування організму. В ньому виявлено до 240 сполук, що беруть участь у біохімічних процесах.
Він багатий на залізо, калій, мідь та кобальт, а загалом містить 28 мінеральних елементів. У пилку багато провітаміну А (наприклад, у пилку жовтої акації його у 20 разів більше, ніж у моркві), вітамінів групи В. Оскільки пилок – це чоловіча статева клітина рослини, то він містить велику кількість вітаміну Е, фітогормони, активатори росту. Всі компоненти пилку органічно пов’язані та збалансовані між собою, що і пояснює його різнобічний терапевтичний ефект. Так пилок-обніжжя стимулює ріст і відновлення пошкоджених тканин організму, в тому числі і печінки, кровотворної тканини. Тому пилок є незамінним продуктом для підвищення гемоглобіну в крові. До того ж пилок призводить до деякого зниження швидкості зсідання крові, зміцнює капіляри, знижує вміст холестерину в крові, має антисклеротичні властивості (завдяки цьому його використовують при лікуванні ішемічної хвороби серця).
Пилок стимулює імунну систему, має загально зміцнювальну дію, підвищує апетит, відновлює та збільшує вагу тіла, підвищує розумову і фізичну працездатність, посилює чоловічу статеву потенцію, зменшує ознаки гіпертрофії простати. Вважається, що пилок, як і інші продукти бджільництва, сприяє подовженню життя.
Приймати обніжжя бджолине рекомендовано ослабленим, хворим людям, дітям, людям похилого віку як полівітамінний природний препарат, що попереджає виникнення анемічного стану. Він сприяє загоєнню ран, зменшує запалення, поліпшує самопочуття, нормалізує сон. Можна поєднувати його приймання разом з медикаментозним лікуванням. Вживати пилок потрібно по 1 чайній ложці 1-2 рази на день додаючи при цьому пів чайної ложки меду. Обов’язково розжовувати та розсмоктувати в роті, за півгодини до їди, запивати водою не слід, від рідини потрібно утриматись впродовж 15-20 хв. після вживання. Курс лікування чи оздоровлення від 20 днів до місяця. При хронічному простатиті пилок рекомендується вживати впродовж року з місячними перервами (місяць – вживання, місяць перерва).
Зберігати пилок необхідно в сухому прохолодному місці. Вимішаний пилок з медом у пропорції 1:1 зберігає свої лікувальні властивості набагато краще ніж сухий.